Metaltec-1


Přejdi na obsah

Příklady použití


MOTORY: snižuje tření ve válcích, v převodovkách a diferenciálech, vytváří molekulární vazbou na kov tenký "film" který snižuje tření i po stečení oleje při tzv. studených startech. Ochraňuje tak kovové části proti korozi při odstávce. Test AutoMotoRevue, Česká Televize

SPOTŘEBA: testováno na VW GOLF, r.v. 2001, motor 1.6 66kw (snižuje spotřebu o 4-6% díky snížení energie potřebné pro provoz motoru a efektivnější využití výkonu pro hnaný pohon. Při 8. litrech průměrné spotřeby (v pražských zácpách...) jde o úsporu více jak 2.400,- Kč za benzín při přepočtení na interval 20tis km výměny oleje a tedy další aplikace METALTEC-1) Test prováděl autorizovaný servis TUkas, a.s.

DOMÁCNOST (panty, malé spotřebiče, domácí vodárny, čerpadla a WAPky),


DÍLNA (ruční nářadí, hevery, kolečka, ložiska),
ZAHRADNÍ TECHNIKA (ošetření řetězů a náhonů, sekačky, drtiče odpadu, motorové pily, křovinořezy),
AUTA, MOTORKY, 4KOLKY, MOTOKÁRY, LODĚ (do motoru, převodovek, diferenciálů, posilovačů, hydrauliky, ložisek, nábojů a uložení kol, 2x ročně do paliva pro ošetření vstřiků),
KOLA (ošetření nábojů, ložisek, řetězu a koleček s přesmykači, kompletní konzervace před rzí),
ZBRANĚ A STŘELIVO (oštření zbraní proti korozi, snížení tření a tedy zvýšení úsťové rychlosti, ošetření mechanismů proti usazování)
... tam všude je možné
METALTEC-1 využít.


ZAHRADNÍ TECHNIKA: u motorů (včetně 2.taktních) platí to samé, další úspory jsou v ošetření řetězů, náhonů a ozubených kol. U zahradní techniky je větší náchylnost ke korozi z důvodů častého využití ve zhoršených pracovních podmínkách. Testováno u servisního střediska STIHL.
ZBRANĚ A STŘELIVO: zásadním způsobem snižuje tření náboje v hlavni a tím zvyšuje tzv. úsťovou rychlost. Test prováděli nejen redaktoři časopisu Zbraně a střelivo. O jeho výsledku se můžete dočíst na www.metaltec-1.cz v sekci napsali o nás. Pro snížení tření postačí otření kulky náboje hadříkem s METALTEC-1 a měřící přístroj již zaznamená zvýšené hodnoty. Po ošetření hlavně dochází opět ke zvýšení rychlosti, kterou projektil oprustí hlaveň. Nespornou výhodou aplikace METALTEC-1 na zbraně je ochrana proti korozi a vlivům vlhka a vody obecně.
Proč a jak METALTEC-1 vznikl?
S požadavkem na jeho vývoj přišla americká armáda po zkušenostech s vojenskou technikou v náročných podmínkách bojové linie. Je tedy možné parafrázovat známé
"válka je vůl..." ale již mnohokrát historie ukázala, že právě válečné konflikty přinášejí významný pokrok v technice i pro civilní využití. V komerčních podmínkách by takový výzkum byl prakticky nemožný.
Kde všude lze METALTEC-1 využít?
Kdekoliv. Kdekoliv kde je kontakt kovu na kov.


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku